Ant slenksčio

Jeigu (kaip ir aš prieš tris metus) jaučiatės nuskriausti, atkirsti nuo pasaulio literatūros šaltinių, tai siūlau liautis. Pamažu susirinkau keletą nuorodų į interneto puslapius, kurie dalimis ar pilnai leidžia skaityti straipsnius, poeziją, esė, noveles. Pasaulis visuomet stovėjo ant mano namų slenksčio, tik aš neatidarydavau durų. Neturėjau laiko sužinoti, kad viskas yra taip arti. (Aišku, anglų kalba.)

Štai žurnalai, kuriuos seku:

Popierinis su internetiniais archyvais, kuriuose rasite vos ne priešistorinius interviu su žymiais rašytojais, netgi kai kurių balso įrašus. Ne viskas, ką norėtųsi perskaityti, yra nemokama, tačiau tai, kas pasiekiama, ganėtinai įspūdinga.

Šitą radau tik šiandien, bet labai maloniai nustebau – registracija nemokama, pilna klasikos ištraukų, postmodernių piešinių. Redakcija tikisi, kad parsisiuntę atsispausdinsite ir skaitysite visus 45 psl. kur nors toliau nuo kompiuterio…

Ieškokite senų žurnalo numerių ir „laisvų“ publikacijų. Tiesa, jų kiekviename numeryje tik po kelias. Tačiau susidaryti įspūdį apie amerikiečių lit. gyvenimą visai įmanoma. (Išvažiuodama nusipirkau vieną popierinį, tikrą Tin House – smagi dizaino koncepcija, aišku, susijusi su turiniu.)

Internetinis veikalas, taigi tokį reikia įsimontuoti į savo internetinį skaitytuvą ir mėgautis pankiškais kūriniais, interviu, straipsniais ir daug nuorodų (kartais ir į muziką, kiną, dailę). Naujus įrašus skelbia dažnai – nespėju visko skaityti (tai toks būtų jų minusas).

Rimtas žurnalas, ant kurio užkibau dar Amerikoje. Kiekvienas kas ketvirtį išleidžiamas numeris – teminis. Pvz. erotika arba medicina, arba istorija, karas ir pan. Į temą surinktas visas turinys: nuo žurnalistinių straipsnių, esė iki poezijos ta tema. Begalės ištraukų iš klasikos ir neklasikos. Citatų kasykla. Internete pasidomėkite jo archyvu.

Arba, pakratę piniginę, užsisakykite žurnalą į namus.

(Ką skaitote jūs?)

Reklama

Komentavimo galimybė išjungta.